BRANŞ DERSLERİMİZ

İngilizce öğretmenimiz tarafından çocukların seviyelerine ve yaş gruplarına uygun eğitim verilmektedir. Çocukların ilgisini çeken eğitim materyalleri kullanılarak oyun, hikaye ve şarkılarla eğlenceli hale getirilmektedir.
Küçük yaşta çocuklar ne kadar çok bilgiyle uyarılırsa yeni bilgileri kavrama ve sentezleme becerisi şüphesiz artmaktadır. Birçok anne ve babanın ufak yaşlarda çocuklarına zihin gelişimi için oyuncaklar aldığı düşünülürse, bu yaşlarda minikleri ileriye dönük zihinsel, bilişsel gelişimi için satranç taşlarıyla da tanıştırabiliriz.
Anaokulunda öğrenilen bale ve dans sadece fiziksel esneklik, sağlamlık ve incelik olarak değerlendirilmemelidir. Yapılan egzersizler çocukların vücutlarını daha iyi tanımalarına ve iyi bakmalarına yardımcı olarak güven duygusunu geliştirir.
Erken gelişim evrelerinde çocuğun görme, işitme, konuşma (dil ), hareket etme gibi yetilerinin müzik ve dans ile senkronize bir şekilde gelişim sağlaması hedeflenmektedir. Dans etmek çocukların motor hareket kabiliyetlerini de geliştiren çok eğlenceli bir eğitim aracıdır.
Drama oyun oynamak ve canlandırma yapmanın diğer bir adıdır. Drama ile çocukların duygularını ifade etme gücü, hayal etme gücü , yaratıcı düşünme becerisi, sosyal iletişimi ve çevreye uyumu artar.
Karate çocukların temel motor kaslarının gelişmesi ve esnekliğini sağlaması yanında, geniş hareket yelpazesi ve disiplin anlayışı ile çocuğun psiko-sosyal gelişimine de katkı sağlar. Bu bağlamda çocuklarımızın gelişim evrelerine uygun karate sporu dersi verilmektedir.
Çocuk yogası ile çocuklarımızın sadece bedensel değil aynı zamanda zihinsel, ruhsal farkındalıklarını artırmak amaçlanır. Çocuklarımıza yogayı sevdirmenin yanı sıra, mutlu ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyoruz.
Jimnastik, çocukların enerjilerini doğru kullanmaları, sosyalleşebilmeleri, eğlenceli vakit geçirip spora ilk adımı atmaları için doktorlar tarafından da tavsiye edilen temel spor dalıdır. Erken yaş gelişim grubundaki çocuklarımızın, uzman spor eğitmenimiz eşliğinde yapılan derslerle yaş gruplarına özgü gelişim kabiliyetlerini erken kazanmalarını hedefliyoruz.
Zeka oyunları çocukların hızlı karar verebilme, bir sonraki aşamayı öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili bir şekilde kullanma yeteneğini geliştirir. Zihinsel odaklanmayı gerektirdiği için konsantrasyon becerisinin de gelişmesini sağlar. Çocuk sorgulayıcı bir düşünme mekanizması oluşturarak daha başarılı bir birey olmanın zihinsel temellerini atmış olur.
Türk geleneksel sanatları içerisinde yer alan ebru sanatını çocuklarımıza da uygulatarak, onların hem sanatsal bakış temel taşlarını oluşturmalarına, eğlenceli vakit geçirmelerine, sabrı ve sükuneti öğrenmelerine, ortak alan kullanma, paylaşma, hoşgörü ve anlayış gibi evrensel değerleri benimsemelerini , estetik düşünme potansiyellerini oluşturmalarını amaçlıyoruz.
Maria Montessori tarafından geliştirilen bu eğitim yaklaşımıyla çocuklar gerçek materyallerle çalışmaktadırlar. Çocuğu bireysel özellikleriyle beraber eğitimin merkezine alan bu yaklaşım problem çözebilme, yaratıcılık, özgüven, bağımsızlık gibi çocuğun erken gelişim evrelerinde tesadüfe bırakılamayacak kadar değerli sosyal –duyusal ve kişilik özelliklerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.
Scamper yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan eğlenceli ve kolay bir beyin fırtınası yöntemidir.
  • Scamper tek bir nesne, duygu ya da duruma çeşitli sorularla değişik bakış açılarından yaklaşma, algılama ve problemi çözme
  • Çocukların sezgilerini geliştirme
  • Hayal kurmalarını ve farklı düşünmelerini sağlama
  • Keşif yapabilme, cesaret ve yaratıcı düşünmeleri için pratik yapma olanağı sağlar