HAKKIMIZDA


Özel Hedef Çocuk Anaokulu 2016 yılında T.C M.E.B in okul öncesi eğitim kurumları yönetmeliğine bağlı bir kurum olarak eğitim hayatına başlamıştır.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, okul öncesi eğitim verirken onların farklılıklarını ve özelliklerini tespit edip sevgi ve güven dolu bir ortamda eğitim almalarını odak noktamız olarak belirledik. Amacımız; hayatın içerisinde aktif olarak rol alabilen, sosyalleşirken kendini mutlu hissedebilen, sorunlara çok yönlü bakabilme yeteneğine sahip, kendisine ve çevresine duyarlı, özgüveni yüksek, hayata sevgiyle bakabilen mutlu bireyler yetiştirmektir.

Kurumumuzda alanında eğitim görmüş uzman öğretmenler (İngilizce , Satranç, Bale, Drama, akıl oyunları ) çocuklarımızın eğitimine değer katmaktadır. Derslerimizi eğlenceli hale getirmek için çocuklarımıza öğrenmeyi neşeli ve zevkli hale getiren, araştırma ve merak duygusu uyandıran oyun ve etkinliklerle destekleyen metotlar kullanmaktayız. Ezbere dayalı değil, yaparak ve yaşayarak öğrenme modelini esas edinmiş tekniklerle( Montessori etkinlikleri) , bilginin kalıcılığını sağlayan yöntemler kullanmaktayız.